Jablko a škorica na mastnú a problematickú pleť. Banány sú vhodné pre suchú pleť. Grapefruitová maska pre oživenie prirodzeného tónu pleti.

Ako byť ešte krajšia na Valentína :-)

 

Odporúčame vyskúšať doma niektorú z následujúcich masiek podľa typu pleti:

 

Jablkovo – škoricová maska

Antiseptická maska pre mastnú a problematickú pleť.

1 zrelé jablko

½ čajovej lyžičky bielej smotany, alebo jogurtu

1 čajová lyžička riedkeho medu

1 polievková lyžica pomletých ovsených vločiek

½ čajovej lyžičky čistej pomletej škorice

Jablko ošúpte a postrúhajte nadrobno. Pridajte ostatné ingrediencie a všetko spolu rozmiešajte vidličkou na kašu. Zmes natrite na očistenú pleť na tvári a krku a nechajte pôsobiť 10 min. Potom zmyte vlažnou vodou a osušte dosucha. Na záver odporúčame aplikovať Organický jojobový olej (Raw Gaia) a pre zvýšenie hydratačného účinku pleť nasprejovať Levanduľovou pleťovou vodou (Raw Gaia) alebo Pleťovou vodou Rose Geranium (Raw Gaia).

 

Banánová maska

Výživná maska pre suchú pleť.

1 žĺtko

2 čajové lyžičky mandľového oleja

1 menší dozretý banán

Pomiešajte vidličkou všetky ingrediencie spolu na kašu. Vzniknutú zmes natrite na očistenú pleť na tvári a krku a nechajte pôsobiť 10 min. Potom zmyte vlažnou vodou a osušte dosucha. Na kompletné vyživenie pleti odporúčame následne aplikovať MSM Krém pre krásu (Raw Gaia) alebo čistý Argánový olej (Raw Gaia) a na záver pre zvýšenie výživného účinku pleť nasprejovať Pleťovou vodou z Ruže damašskej (Raw Gaia).

 

Grapefruitová maska

Pre oživenie prirodzeného tónu pleti. Maska je bohatá na prirodzené alfa hydroxidové kyseliny. Vhodná pre všetky typy pleti.

1 grapefruit

1 menší kelímok bieleho jogurtu

Grapefruit ošúpte, rozdeľte na mesiačiky a odstráňte jadierka. Rozmiešajte spolu s jogurtom na kašu a nechajte 1 hodinu odstáť v chladničke. Po hodine natrite zmes na očistenú pleť na tvári a krku a nechajte pôsobiť 10 min. Potom zmyte vlažnou vodou a osušte dosucha. Na záver odporúčame aplikovať Organický šípkový olej (Raw Gaia) a pre zvýšenie účinku pleť následne nasprejovať Hamamelisovou pleťovou vodou (Raw Gaia).

 

Spracovala: M.Grossmanova

Zdroj: Neals Yard Remedies: Natural Health and Body Care

 

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky