Revitalizačný pleťový olej. Pupalkový olej. Šípkový olej.

Ako naštartovať pokožku po zime

Jarná revitalizácia pleti

Vedeli ste, že koža dospelého človeka váži v priemere 3.2 kg a má približne 300 miliónov kožných buniek, čo ju robí najrozsiahlejším orgánom tela? A tiež, že približne 30 000 odumretých kožných buniek sa ošúpe každú minútu...?

Práve po zime je pleť vysušená a potrebuje špeciálnu výživu nielen z vnútra, v podobe ľahších jedál a zvýšeného prísunu ovocia a zeleniny, ale potrebuje tiež revitalizovať zvonku. Hoci slovenské ženy nie sú zvyknuté používať pleťové oleje, práve tieto sú ideálne pre vyživenie zimou dehydrovanej a suchej pleti.

Náš jarný tip pre pokožku (alebo Ako na to):

V prvom rade čistenie, následne exfoliácia alebo peeling a potom aplikácia pleťového oleja masážou. Najideálnejšie večer pred spaním. Svoju pokožku môžete najskôr rozmaznať pleťovou maskou a až potom aplikovať napríklad Trevarno Revitalizačný olej, ktorý necháte pôsobiť minimálne 30 minút a potom môžete aplikovať výživný krém alebo nechať pôsobiť iba olej celú noc. Ak vám pleť zostane mastná, zvyšky oleja zotrite tampónom.

Revitalizačný pleťový olej Trevarno získava vo Veľkej Británii mimoriadne pochvaly od zákazníkov, obchodníkov i médií a je často odporúčaný ako najobľúbenejší pleťový olej. Ponúka totiž výnimočný komplex zmesi  jojobového oleja, ktorý je skvelý takmer pre všetky kožné problémy od akné, až po ekzém a výťažkov z ruže a vanilky, známe svojimi omladzujúcimi a upokojujúcimi účinkami. Kombináciu dotvára olej z pšeničných klíčkov, ktorý je bohatý na vitamín E. Revitalizačný olej je vďaka svojej ľahkej konzistencii vhodný pre všetky typy pleti, aj pre zmiešanú a mastnú, nakoľko napomáha vyrovnávať pomer mastných a suchých miest a ľahko sa vstrebáva. Pleť revitalizuje a udržuje ju hodvábne jemnú a hladkú. Môže sa používať samostatne, alebo pred aplikáciou denného či nočného krému.

K ďalším olejom, s ktorými môžeme experimentovať počas celého roka sú čistý pupalkovýšípkový olej, ktoré obsahujú vysoké množstvo esenciálnych mastných kyselín (EFA). Tie podporujú bariérovú funkciu pokožky, zabraňujú strate vlhkosti, poskytujú štrukturálnu podporu pokožke poškodenej vonkajšími vplyvmi a majú protizápalové účinky, takže napomáhajú celkovej revitalizácii pokožky.

Pupalka sa kedysi nazývala „Kráľom všetkých nemocí“. Americkí indiáni používali rastlinu na hojenie a liečenie širokého množstva chorôb – od bolestí brucha, cez hrdlo až po hemoroidy. Skvelé účinky oleja veda objavovala až postupne. Celkovo pupalkový olej obsahuje cca 78 druhov esenciálnych mastných kyselín (EFA), ktoré sú nevyhnutné pre udržiavanie primeranej hydratácie pokožky. Olej je vhodné aplikovať pri zápaloch kože, ekzémoch, akné, jeho pravidelné používanie zlepšuje vzhľad a elasticitu pleti. Používa sa aj vo forme kapsúl počas menštruačného cyklu a menopauzy a na zmiernenie účinkov pre- menštruačného syndrómu.

Šípkový olej používajú po stáročia indiáni v čilských Andách pre svoje vynikajúce uzdravovacie účinky na pleť. Olej je skvelým prostriedkom v boji proti slnkom poškodenej pleti (pigmentové fľaky a starecké škvrny), jazvám akéhokoľvek druhu vrátane akné) a pleti unavenej v dôsledku znečistenia životného prostredia. Používa sa aj na upokojenie pleti po zákrokoch, ako napr. mikrodermabrázia alebo po epilácii voskom.

Rovnaký postup platí aj pre revitalizáciu pokožky tela. Najskôr exfoliácia peelingom a potom možete aplikovať telové maslo. Viac informácii nájdete v našom predchádzajúcom článku Čo o telových maslách možno ešte neviete...  

K revitalizácii pokožky patrí aj jarné upratovanie kozmetickej výbavy. Podľa prieskumu publikovanom britskými Green people totiž až 89 % žien si nie je vedomých koľko mesiacov môžu používať kozmetické výrobky po ich otvorení. Ak totiž používame kozmetiku po záruke, riskujeme s vlastným zdravím. Podľa smerníc EU, každý produkt by mal obsahovať symbol, ktorý indikuje ako dlho môžeme daný produkt používať po jeho otvorení. Týka sa to rovnako bežnej kozmetiky ako aj bio a prírodnej.

Pozrite si zaujímavé výsledky tohto prieskumu. Kto vie, ako sú na tom slovenské ženy...

 

Doba použitia

podľa výroby

 Doba používania v realite

Maskara

4-6 mesiacov

12 mesiacov

Očné tiene

12-24 mesiacov

180 mesiacov

Rúž

12-24 mesiacov

120 mesiacov

 

Spracovala: Miriam Grossmanova

 

Zdroje:

Green people

Neal’s Yard Remedies: Looking Good and Feeling Younger

Trevarno

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky