Čistiaci pleťový roztok. Nočná masť Sunset. MSM krém pre krásu.

Ako sa starať o pleť v zime

Niekoľko užitočných rád

Vedeli ste, že takmer až 60% žien starších ako 18 rokov má problém so suchou a dehydrovanou pokožkou práve v zime? Ak vaša pleť trpí zimným počasím, ponúkame vám niekoľko tipov, ako si ju udržať sviežu.

Exfoliácia

Je veľmi dôležitá, pretože pomáha odstrániť suchú kožu a odumreté bunky z vrchnej vrstvy pokožky, čím dochádza k stimulácii tvorby nových buniek v jej hlbších vrstvách. Výsledkom je svieži, hladký a zdravý vzhľad pleti.

Exfoliáciu je najlepšie robiť 1x týždenne po vyčistení pleti. Odporúča sa použiť lufu, alebo špeciálnu špongiu a pleť jemne masírovať niekoľko minút. Podstatné je, aby masáž bola naozaj jemná. Ak je vaša pleť príliš suchá, môžete na navlhčenú pleť aplikovať trochu Čistiaceho pleťového roztoku značky Raw Gaia.

Po exfoliácii pretrite pleť tonerom, alebo pleťovou vodou a aplikujte hydratačný krém. Najvhodnejším krémom na zimné dni je Trevarno Nočná masť Sunset, alebo Raw Gaia Krém pre krásu. Krém vždy aplikujte najmenej 30 minút až 1 hodinu predtým, ako pôjdete von, aby sa do pleti dostatočne vstrebal a tým zaručil jej lepšiu ochranu.

Ak je vaša pokožka veľmi suchá a šúpe sa, môžete ráno, alebo večer pred použitím krému aplikovať šípkový, alebo pupalkový olej.

Šípkový olej pomáha obnoviť poškodené podkožné tkanivo, udržuje pleť dostatočne hydratovanú a chráni pokožku proti následkom spôsobeným počasím a nepriaznivými poveternostnými vplyvmi.

Pupalkový olej je bohatý na GLA (Omega 3) a CLA (Omega 6) mastné esenciálne kyseliny, ktoré sú dôležité pri produkcii určitých hormónov, ako napríklad prostaglandínu (reguluje reprodukčné orgány a krvný tlak). Celkovo olej obsahuje cca 78 druhov esenciálnych mastných kyselín (EFA), ktoré sú nevyhnutné pre udržiavanie primeranej hydratácie pokožky. Jeho pravidelná aplikácia zlepšuje vzhľad pleti.

Suché pery a ruky

Pery a ruky trpia počas zimných mesiacov. Na pery je najlepšie použiť balzam, bambucké maslo, alebo jojobový olej. Dôležitá je pravidelná aplikácia vždy keď idete von a pred spaním. Na ruky je tiež vhodné bambucké maslo.

Vitamíny a minerály

Pomáhajú pokožke odolávať chladnému počasiu. Vitamíny C, B, E, zinok a magnézium sú špeciálne vhodné pre udržiavanie zdravej pokožky. Výživové doplnky, ktoré napomáhajú prečistiť pleť, sú napr. maca prášok, spirulina, či zelená riasa nazývaná chlorela.

Hydratácia

Pitný režim je nesmierne dôležitý ako prevencia proti dehydratácii pokožky a upchatým pórom počas celého roka. Voda by sa mala piť zohriata na izbovú teplotu. V zime sú tiež ideálne bylinkové čaje – klasický sypaný šípkový a lipový nemá konkurenciu.

Pohyb na čerstvom vzduchu

Aj malá prechádzka sa počíta!

Zdroj: Raw Gaia

 

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky