Biely jogurt

Biely jogurt pre krásu pleti

 

5 oblastí využitia bieleho jogurtu pre zlepšenie problémov s pleťou

Čistý biely jogurt (bez prísad a bez cukru) obsahuje množstvo užitočných látok, ako napr. kalcium, proteín, kyselinu mliečnu či priateľské baktérie, ktoré sú prínosom nielen pre náš organizmus, ale aj pleť.

Tento biely zázrak dokáže nielen pleť hydratovať, vyhladiť, zredukovať tvorbu akné a jemne upraviť tón pleti, ale napríklad aj upokojiť pokožku po opaľovaní.

Odporúčame vyskúšať niektorý z našich tipov. Upozorňujeme, že treba použiť čistý, hutný biely jogurt (najlpšie bio) s obsahom živých kultúr, ale bez cukru, farbív, alebo iných prísad. Ak trpíte intoleranciou na mlieko a mliečne výrobky, alebo laktózu, aplikácia jogurtu na pleť by vám nemala spôsobiť žiadne problémy. Ak vám predsa len pleť sčervenie a začne vás svrbieť, masku ihneď zmyte vlažnou vodou.

 

Hydratácia

Na oživenie pleti aplikujte jogurtovú masku 2 - 3 x do týždňa na 10 - 15 min. Stačí len niekoľko lyžíc jogurtu.

Najskôr pleť vyčistite a umyte. Potom môžete aplikovať masku. Nechajte pôsobiť a nakoniec zmyte jogurt vlažnou vodou. Kyselina mliečna prítomná v jogurte podporí exfoliáciu pleti a zároveň ju hydratuje.

 

Nadmerné opaľovanie

Ak sa vám podarilo opáliť sa do červena a pokožka vás páli a svrbí, okamžite aplikujte biely jogurt. Pomôže vám upokojiť pokožku a zredukovať spálenie.

Na upokojenie môžete do jogurtu pridať 2 - 3 kvapky harmančekového esenciálneho oleja, Zmes natrite na pokožku a nechajte pôsobiť 15 min.

 

Akné

Biely jogurt obsahuje antibakteriálne a antifungicídne zložky a preto pomáha redukovať akné. Jogurtovú masku treba natrieť na oblasti postihnuté akné a nechať pôsobiť 30 minút.

Na lepšie vyhojenie vyrážok môžete pridať do masky 2 - 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja. Pri pravidelnej aplikácii 1 x týždenne maska pomáha udržať pleť čistú a prispieva k zníženej tvorbe nových vyrážok.

 

Tón pleti

Ak sa jogurt aplikuje na pleť pravidelne, má jemné bieliace účinky, ktoré môžu podporiť vyrovnanie tónu pleti, najmä pri problémoch s pigmentovými škvrnami.

V tomto prípade sa odporúča jogurtová maska s pridaním citrónovej šťavy. Treba ju aplikovať 3 x týždenne na 30 min.

 

Prevencia

Jogurtová maska tiež pomáha vyhladiť pleť a tým účinkuje ako prevencia proti tvorbe jemných vrások. Kyselina mliečna v jogurte pomáha tiež zjemniť rozšírené póry a rozložiť odumreté častice na povrchu pokožky.

Pridajte 1 plnú polievkovú lyžicu olivového oleja do 3 - 4 lyžíc jogurtu. Premiešajte, aplikujte na pleť a nechajte pôsobiť 30 minút 3 x týždenne.

Zdroj: www.organicauthority.com

Preklad: M. Grossmanova

 

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky