Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) je zelenohnedá alebo žltohnedá chaluha s kožovitými, vidlicovo rozvetvenými pásmi a strednou žilkou. Nájsť ju môžeme v chladným vodách Baltického mora alebo Severného ľadového mora. Často vytvára husté porasty.

Má v sebe šestnásť vitamínov, najviac A, B, C, D, E a K. Obsahuje aj množstvo vápnika, horčíka, železa, fosforu. Je v nej i mangán, zinok, selén a meď. Obsah jódu je taký vysoký, že sama regeneruje a optimalizuje činnosť štítnej žľazy, ktorá zasa reguluje celkový metabolický obrat organizmu. To je mechanizmus, ktorým dokáže významne upraviť telesnú hmotnosť, dokonca pomôcť pri vážnej, už chorobnej obezite.

Pôvodne sa používala pri výrobe hnojív hlavne pre vysoký obsah jódu, no neskôr si túto úžasnú zásobáreň živín všimli aj výrobcovia liečiv a kozmetický priemysel. Poradí si aj s črevnými parazitmi. Znižuje riziko výskytu rakoviny prsníka a maternice. Potláča chuť do jedla a upravuje hladinu cholesterolu v krvi.

V kozmetickom priemysle sa využíva hlavne jej schopnosť čistiť odpadové látky, s ktorými si telo nedokáže poradiť. Pleti prinavracia pružnosť a vitalitu. Taktiež má priaznivý účinok na vlasy – pomáha obnoviť ich pevnosť, zdravý vzhľad, lesk a podporuje rast nových vlasov.

V našej ponuke ju nájdete napríklad v pleťovom liečivom sére na problematickú pleť. 
http://www.biokozmetikaorganicare.sk/novinky-pletova-kozmetika-pletove-s...

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Vyplnením CAPTCHA nám dáte najavo že ste človek a nie (spamovací) robot.
Image CAPTCHA
Napíšte znaky z obrázka.
Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky