Táto ruža je známa pre jej jemnú vôňu a komerčne sa pestuje hlavne kvôli ružovému oleju využívanému v kozmetických prípravkoch a parfumoch. Ružové lístky sú jedlé, môžu sa použiť na ochutenie jedla, ako príloha, ako bylinkový čaj alebo gulkand (ružové lístky v cukre).

Damašská ruža je listnatý ker dorastajúci až do výšky 2,2 metra. Kvety majú od svetloružovej až po svetločervenú farbu. Sú relatívne malé a rastú v skupinách. Najväčším producentom sú Bulharsko, Turecko, Francúzsko a India.

Na získanie jedného litra silice je potrebných zhruba 4000 kg ručne zbieraných kvetov. Z nich sa následne vyrába ružový olej – buď typu rose otto alebo rose absolute. Rose otto sa získava parnou destiláciou ružových lupeňov, zatiaľ čo rose absolute sa získava solventnou extrakciou alebo extrakciou oxidom uhličitým. Rose absolute sa častejšie používa v parfumérii.

Ružový olej obsahuje vyše tristo cenných látok, čím prispieva k udržaniu zdravej a žiarivej pokožky. Pôsobí sťahujúco a upravuje tonus pokožky. Je vhodná najmä na ochabnutú pleť, regeneruje, bojuje proti starnutiu a vráskam ale svoje využitie má aj pri mastnej pleti s rozšírenými pórmi. Osviežuje, upokojuje začervenanie a alergické reakcie. Je spazmolytikum (pôsobí proti kŕčom), antiseptikum, pôsobí harmonizačne na hormonálny systém.

V kozmetickom priemysle nachádza uplatnenie pri všetkých typoch pleti, ale najčastejšie pri zrelej pokožke s vráskami, u ktorej upravuje ochabnutie pleti. Jej sťahujúce účinky sú prospešné aj pri mastnej pleti. Schopnosť upokojiť začervenanie a alergické reakcie sa využíva pri reaktívnej pokožke a pokožke s popraskanými cievkami.

 V našej ponuke ju môžete nájsť napr. v:

Revitalizačný pleťový olej TREVARNO http://www.biokozmetikaorganicare.sk/vsetky-produkty-pletove-oleje/revit...
Hydratačný krém TREVARNO http://www.biokozmetikaorganicare.sk/vsetky-produkty-pletove-kremy/hydra...
Protivráskové sérum s rakytníkom a ružou PHB http://www.biokozmetikaorganicare.sk/novinky-pletova-kozmetika-pletove-s...
Pleťový toner z ruže a harmančeka TREVARNO http://www.biokozmetikaorganicare.sk/vsetky-produkty-cistenie-tonizacia/...

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Vyplnením CAPTCHA nám dáte najavo že ste človek a nie (spamovací) robot.
Image CAPTCHA
Napíšte znaky z obrázka.
Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky