Jojobový olej sa vyrába z rastliny jojoba kalifornská (Simmondsia chinensis).  Je to drobnolistý krík dosahujúci výšku až 3 metre, rastie vo vyprahnutých oblastiach púští v Arizone, Kalifornii a Mexiku. Olej – alebo správnejšie povedané vosk - sa vyrába lisovaním semien, ktoré dorastajú do veľkosti 10-15 mm a tvarom pripomínajú kávové zrno.  Tento vosk sa roztápa už pri teplote +7°C, preto ho poznáme vo forme svetložltého oleja bez zápachu. Voskové estery obsiahnuté v ňom sú veľmi podobné esterom mazu, ktorý si vytvára ľudská pokožka ako ochranný film. Z tohto dôvodu je ideálny na posilnenie ochrannej funkcie pokožky, viaže vodu v pokožke a zvyšuje jej pružnosť. Olej je vynikajúci pre všetky typy pleti.

Jeho unikátne vlastnosti ho predurčujú k starostlivosti o pokožku a vlasy. Podporuje obnovu buniek a napomáha zachovať vlhkosť pokožky. Obsahuje najmä nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E, ako aj množstvo výživných látok, stopových prvkov, či minerálov. Všetky tieto látky vynikajúco prenikajú cez kožu až k spodným vrstvám kože a regenerujú ju zvnútra. Vyhladzujú drobné vrásky, hydratujú suchú a citlivú pokožku, pôsobia hojivo, olej prinavracia vlasom jemnosť a lesk. Tento olej je odolný voči oxidačným procesom a zvyšuje trvanlivosť olejov, s ktorými je zmiešaný.

Navyše má úžasnú schopnosť obmedziť životné funkcie niektorých mikroorganizmov, napr. baktérií zlatého stafylokola (spôsobuje kožné zápaly), kvasiniek candida albicans (najčastejší vyvolávateľ kvasinkových infekcií) alebo baktérií, ktoré sú zodpovedné za tvorbu akné. V dôsledku týchto priaznivých účinkov je jasné, prečo sa pridáva ako súčasť kozmetických prípravkov.

V našej ponuke ho môžete nájsť napr. v:

Revitalizačný pleťový olej TREVARNO http://www.biokozmetikaorganicare.sk/vsetky-produkty-pletove-oleje/revit...

Nočný výživný krém TREVARNO http://www.biokozmetikaorganicare.sk/vsetky-produkty-pletove-kremy/nocny...

Hydratačný krém TREVARNO http://www.biokozmetikaorganicare.sk/vsetky-produkty-pletove-kremy/hydra...

Denný krém TREVARNO http://www.biokozmetikaorganicare.sk/vsetky-produkty-pletove-kremy/denny...

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Vyplnením CAPTCHA nám dáte najavo že ste človek a nie (spamovací) robot.
Image CAPTCHA
Napíšte znaky z obrázka.
Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky