Aj toľko zatracovaná globalizácia nám môže priniesť dobré veci. Pred pár rokmi by sme v sladkej  nevedomosti prichádzali o takú úžasnú vec, ako je olej Monoi de Tahiti, ale pekne poporiadku. Monoi de Tahiti je názov pre voňavý olej, ktorý sa vyrába lúhovaním okvetných lístkov gardénie  v kokosovom oleji. Táto receptúra je starobylá a pochádza z francúzskej Polynézie. V poslednej dobe si Monoi získal veľkú obľubu v Európe a rozširuje sa aj do USA. S tým súvisí aj nárast produkcie nekvalitných kópií, čo v roku 1992 viedlo k zavedenie ochrannej známky (Appelation of Origin) „Monoi de Tahiti“, ktorá potvrdzuje, že pri zbere surovín a ich spracovaní boli dodržané predpísané  postupy a olej pochádza z Tahiti.

Olej je vyrobený z dvoch zložiek: 

- Gardénie, nazývanej tiež tiaré, ktorá je na Tahiti národným kvetom. Jej lístky sa ručne zbierajú v presne danej fáze ich rastu. Po natrhaní za prevážajú do výroby, kde sa zbavujú  piestikov a vložia sa do kokosového oleja na minimálne 15 dní.

- Kokosový olej, ktorý sa vyrába predpísaným spôsobom. Po dozretí a odpadnutí zo stromu sa škrupina rozbije sekerou na dve polovice a nechá sa vyschnúť niekoľko hodín na slnku. Potom sa dužina vylúpe a rozdrtí. Následne sa preváža do špeciálnych drevených stavieb a medziprodukt sa suší dovtedy, kým nestratí 90% svojej vlhkosti.

Najnovšie testy potvrdili, že Monoi olej je bohatý na metyl saliclát, ktorý napomáha upokojeniu pokožky. Je to prírodný zjemňujúci prostriedok, ktorý preniká do pokožky, obnovuje hydratáciu vrstiev epidermis a chráni pred vonkajším poškodením vrátane slnka a vetra.

Monoi olej sa používa:

  • Po sprche alebo kúpeli na rehydratáciu pokožky 
  • Pred alebo po plávaní, poskytuje ochranu pred slnkom, vetrom, morskou alebo bazénovou vodou
  • Ako olejový zábal pred umývaním vlasov, pomáha hĺbkovo ošetriť vlasy
  • Ako zložka pleťových a telových prípravkov

 

V našej ponuke ho môžete nájsť napríklad v:

PHB protivráskový krém z olejom monoi a gardéniou

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Vyplnením CAPTCHA nám dáte najavo že ste človek a nie (spamovací) robot.
Image CAPTCHA
Napíšte znaky z obrázka.
Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky