Komentáre

Dobrý deň mám mastnú pleť , na tvári sa mi občas vyhodí malá vyrážka ,ale najväčší problém mám s krkom ,kde sa mi pravidelne pred menštruáciou robia hnisavé vyrážky a po nich mi ostávajú hnedé fľaky.Aké výrobky by som mohla začať používať?

 
Dobrý deň,
Na začiatok by som Vám odporučila Levanduľovú kvetovú vodu ako toner po čistení pleti ráno a večer. Na reguláciu mastnoty pokožky je vhodné k tomu pridať Organický jojobový olej. Olej môžete vmasírovať do pokožky tváre po vyčistení a aplikácii toneru každý večer.  Čistý jojobovy olej sa môže použiť aj na deň ako hydratačný krém, ale musíte ho používať  minimálne mesiac, kým uvidíte výsledky. Niekomu však nemusí vyhovovať práve preto, že je to olej. Ak uprednostňujete na deň krémy, tak by som vám odporučila Kelly Edwards Vyrovnávajúci krém, z ktorého máme aj malú vzorku  v predaji.
Levanduľa je taktiež dobrá na Vaše hnisavé výražky na krku, ktoré sú pravdepodobne hormonálneho charakteru, keďže, ako píšete, ich mávate pred menštruáciou. Z vlastnej skúsenosti Vám môžem potvrdiť, že aplikácia esenciálneho oleja z levandule Vám výražky vysuší v priebehu 2-3 dní.  Esenciálny olej z levandule aplikujte priamo na výražky, na noc , maximálne 3 dni po sebe.  Občas sa môže stať, že Vám výražka zostane pod  kožou, tak si ju budete musieť vytlačiť, ale ak si čistíte a exfoliujete pleť pravidelne (čo je dôležité pri mastnej, zmiešanej a aknóznej pleti) nemal by to byť problém.  
Ďalší esenciálny olej vhodný na výražky je tea tree esenciálny olej ale ten v žiadnom prípade nepoužívajte priamo na pokožku, lebo môže vyvolať silnú alergickú reakciu. Najskôr si ho rozmiešajte s jojobovým olejom (napr. 2 kvapky na 3 polievkové lyžice)  a  potom aplikujte priamo na výražku. Levanduľový esenciálny olej nie je taký silný, takže ho môžete aplikovať priamo na pokožku, ale ak by ste mali pocit svrbenia alebo pálenia po prvej aplikácii, tiež ho rozrieďte s jojobovým olejom.  
Levanduľový esenciálny olej bohužiaľ v našom eshope nepredávame, ale nemali by ste mať problém ho nájsť v niektorom bio obchode s kozmetikou. Najkvalitnejšie sú tie čo majú certifikáciu ako biologické/organické. Dôležité je, aby neobsahoval nasledujúce: fragrance oil, nature identical oil alebo perfume oil. Ak je čistý bez prímesí, tak by to malo byt napísané na obale. A tiež si pozrite výrobcu a krajinu pôvodu. Kvalitné esenciálne oleje sú v malých, tmavých, sklenených fľaštičkách kvôli ochrane pred svetlom a na niektorých je napísaný aj spôsob destilácie, napr. destilácia nad parou, macerácia a pod.
Ak vám zostávajú fľaky po vyrážkach, tak by som odporučila Organický šípkový olej z nášho eshopu. Má vysoko hojivé účinky pri drobných jazvičkách a pravidelnou aplikáciou napomáha aj odstráneniu  pigmentových fľakov, ktoré sa vám pravdepodobne tvoria.  
Dodatočne si  môžete pozrieť aj náš článok k starostlivosti pleti a akné, nakoľko rady, ktoré sú v ňom sa vzťahujú aj na mastnú pokožku: http://www.biokozmetikaorganicare.sk/starostlivost-o-plet-s-akne

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, môžete  nám kedykoľvek napísať.

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Vyplnením CAPTCHA nám dáte najavo že ste človek a nie (spamovací) robot.
Image CAPTCHA
Napíšte znaky z obrázka.
Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky