Liečiteľské tradície divoko rastúcej rastlinky pupalky objavili obyvatelia Severnej Ameriky ako prví. Rástla im totiž "pod nosom". Listy rozdrobili a prikladali si ich na rany a rôzne kožné vyrážky. Pupalka nechýbala nikde, kde sa nachádzal chorý človek s chrípkou alebo prechladnutím.

Semená pupalky odviali do Európy až v 17. storočí, ale traduje sa, že európska pupalka nemá liečivé účinky. Pretože sa jej žlté kvietky otvárajú až za súmraku, dostala prezývku nočná svieca.

Olej z čiernych semienok pupalky obsahuje kyselinu gama-linolénovú a získava sa špeciálnou metódou lisovania, pôsobením oxidu uhličitého. Kyselina gama-linolénová potláča reumatické zápalové procesy a účinne sa vďaka nej lieči vysoký krvný tlak. Časom sa prišlo na to, že obsahuje veľa vitamínov rady B, vápnik a horčík, esenciálne mastné kyseliny (dôležité pri obranyschopnosti organizmu a zužitkovaní potravy).

Je to balzam pre pokožku - medzi prvé oblasti použitia pupalkového oleja patrila schopnosť zmierňovať príznaky ekzému, ako napríklad svrbenie, začervenanie, olupovanie, vznik pľuzgierikov a hnisajúcich prasklín. Najnovšie sa tento zázrak odporúča aj pri liečbe akné a psoriázy.

Okrem zásluh na zdraví pokožky možno pupalkovému oleju pripísať i ďalšie, ktoré sú spojené s krásou. Bojuje totiž aj proti tmavým kruhom pod očami, stareckým škvrnám, vráskam a suchej pokožke.

 V našej ponuke ju môžete nájsť napr. v:

PHB hydratačná pleťová maska s gerániom a pupalkou

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Vyplnením CAPTCHA nám dáte najavo že ste človek a nie (spamovací) robot.
Image CAPTCHA
Napíšte znaky z obrázka.
Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky