Bambucké maslo. Kokosové maslo.

Čo o telových maslách možno ešte neviete...

 

Za studena lisované telové maslá ako napr. kakaové, kokosové, alebo z jadier manga majú výborné hydratačné a výživné účinky pre našu pokožku. No predovšetkým je veľmi dôležité, aby boli spracované pod teplotou nižšiou ako 40°C. Ak sa oleje a tuky počas výrobného procesu zohrievajú na vyššiu teplotu (ako pri bežnej kozmetike) veľká väčšina antioxidantov, minerálov, vitamínov a živých kultúr, ktoré dané ingrediencie obsahujú sa zničí. Príkladom je za studena lisovaný olivový olej, ktorý je už dávno považovaný za efektívny prostriedok proti vráskam a prehĺbeným líniam na tvári, pretože je najlepším zdrojom prírodného vitamínu E. No zároveň je aj extrémne citlivý na teplotu a svetlo a pri vyššej teplote sa znehodnocuje.

Zohrievané oleje a tuky používané v kozmetických výrobkoch, aj v tých prírodných, sú jedným z najhorších znehodnocovateľov krásy pokožky. Obsahujú totiž toxické nenasýtené mastné kyseliny (tzv. trans fatty acids), ktoré sa môžu absorbovať do bunkových membrán a tým spôsobovať ich oslabenie a poréznosť.

Zohrievanie olejov a tukov takisto vedie k tvorbe voľných radikálov - nestabilných kyslíkových molekúl, ktoré stratili elektróny. Kolagén a bielkovinové molekuly tvoria 80% dermis (vrstva kože pod vrstvou epidermis, ktorá obsahuje spojivové tkanivo a chráni telo od stresu a napätia) a sú náchylné na poškodenia spôsobené voľnými radikálmi, čo následne vedie k tvorbe vrások, stuhnutému kolagénu a nehojacim sa jazvám.

Naproti tomu, za studena lisované oleje a tuky udržiavané na nízkej teplote pomáhajú revitalizovať pokožku, posilniť bunkové membrány a obnoviť prísun živín do kožného tkaniva.

Náš tip: Pre zintenzívnenie účinkov akéhokoľvek čistého masla/telového mlieka je vhodné pokožku pred samotnou aplikáciou najskôr ošetriť telovým peelingom, ktorý odstráni odumretú povrchovú vrstvu kože. Jedným z najrýchlejších a najľahších „domácich“ peelingov je použitie morskej soli v kombinácii s mydlom a lufou počas sprchovania. Ak máte pokožku príliš suchú, zmiešajte morskú soľ s niekoľkými kvapkami olivového oleja. Zmes aplikujte na pokožku a masírujte pomocou lufy od končatín smerom hore.  Nakoniec osprchujte zvyšky vodou. Maslo alebo mlieko natrite na osušenú pokožku.

Kakaové maslo

Kakaové maslo je skvelé pre obnovu suchej a poškodenej pokožky aj proti vráskam. Pomáha regenerovať kožné bunky a obnovuje elasticitu pleti vďaka vysokému obsahu antioxidantov a minerálov. Podporuje zdravú a hladkú pleť a je vhodné najmä ako ochrana proti nepriaznivému počasiu. My Vám ponúkame telové mlieko s obsahom kakaového masla značky Trevarno - Mandľovo-kakaové telové mlieko.

Kokosové maslo

Napomáha odstráneniu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky, čím ju udržuje hladkú a jemnú. Takisto redukuje začervenanie pokožky a podporuje hojenie rán a vyrážok. Má malú molekulárnu štruktúru, čo umožňuje jeho ľahšiu absorpciu a prenikanie aj do hlbších vrstiev pokožky, čím sa posilňuje podkožné tkanivo. Kokosové maslo je dobrým vlasovým kondicionérom, pretože posilňuje štruktúru poškodených vlasov, zvlhčuje a zjemňuje vlasové folikuly (pri aplikácii na vlasy sa jemne vmasíruje do vlasov a vlasovej pokožky a nechá najmenej 1 hodinu pôsobiť, následne sa zmyje vodou s použitím šampónu). V našej ponuke nájdete Kokosové maslo značky Raw Gaia.

Bambucké maslo

Bambucké maslo hydratuje a zjemňuje pokožku už po prvej aplikácii. Pomáha regenerovať suchú a dehydrovanú pokožku najmä v oblasti pier, na kolenách, rukách a lakťoch. Má ochranné schopnosti a je bohaté na prírodné vitamíny A, E a F a esenciálne mastné kyseliny, preto sa často odporúča hlavne v zimných mesiacoch ako ochrana proti popraskaným perám a suchej pleti počas pobytu vonku. V našej ponuke nájdete Bambucké maslo značky Raw Gaia.

Maslo z jadier manga

Toto exotické maslo na európskom trhu zatiaľ nie je veľmi dostupné v čistej forme. Má hutnú konzistenciu a je známe ako “tropické jablko”, pretože obsahuje vysoké množstvo beta karoténu, esenciálnych mastných kyselín a vitamínov A a E. Pre svoje regeneračné účinky sa odporúča na suchú pokožku a na pery. Čiastočne poskytuje aj ochranu proti UV radiácii. Jeho účinky sú najefektívnejšie ak sa vyrába lisovaním jadier manga za studena. Maslo z jadier manga, žiaľ, zatiaľ v ponuke nemáme.

Spracovala: Miriam Grossmanova

Zdroj: Raw Gaia, 2010

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky