Cukrový peeling (z anglického „sugar scrub“) na telo je v našich končinách relatívne novinka. Je určený na jemné odstraňovanie buniek pokožky tela pomocou kryštálikov cukrovej trstiny, ktoré obsahuje. Keďže je to novinka aj v našom sortimente, rozhodli sme sa, že ho pre vás otestujeme a poradíme, ako ho používať, aby ste vyťažili maximum z jeho vlastností.
Cukrový peeling sa vyrába v tvare oválneho mydla s rôznymi prísadami. Základom je vždy kakaové maslo s kryštálikmi cukrovej trstiny (okrem peelingu na päty – ten je s morskou soľou), do ktorého sa pridávajú ďalšie bylinné, ovocné, či rastlinné zložky. Podľa týchto zložiek daný peeling plní svoj účel – osviežuje, upokojuje, tlmí zápal alebo vyživuje. My sme pre vás testovali cukrový peeling s pomarančom a limetkou:
Výrobca je v sekcii „použitie“ nezvyklo skúpy, jediné, čo sa môžete dočítať je „používajte 2-3 razy týždenne“. Ja som začala s odstraňovaním odumretej kože na citlivej a jemnej pokožke dekoltu a prišla som na to, že použitie „mydla“ priamo na dekolt je príliš drsné. Lepšie je „namydliť“ si ruky peelingom a následne kryštáliky vmasírovať do pokožky dekoltu, až kým sa úplne nerozpustia. To platí na všetky časti tela s jemnou pokožkou. Na nohách a rukách som zniesla priamy kontakt s „mydlom“ peelingu.
Veľkou výhodou v porovnaní s klasickými peelingami je, že nemusíte prácne zmývať peelingové zrniečka – cukrové kryštáliky sa pri styku s vodou automaticky rozpustia. Ďalším plusom pre mňa (keďže som lenivá ) je obsah kakaového masla. Bola som psychicky pripravená, že po použití peelingu si pokožka môjho tela zaslúži telové mlieko. Na moje veľké prekvapenie zostal po použití peelingu na pokožke film kakaového masla a zmizol pocit suchosti, takže som sa nemusela natierať. Myslím si však, že pri výrazne suchej pleti bude použitie telového mlieka alebo masla nutné.
Záverom musím konštatovať, že výrobca vo svojich tvrdeniach nepreháňa. Tento peeling odstraňuje odumretú pokožku, zanecháva ju hladkú, zlepšuje cirkuláciu a obsah kakaového masla zabezpečuje hydratáciu a jemnosť. Obsah pomarančového a limetkového oleja zase dodáva energiu, a to nielen pokožke, ale aj zmyslom.

 

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky