Revitalizačný očný olej. Očný krém.

Luxusný očný krém plný chemikálií vymeňme za prípravky na prírodnej báze či produkty z biokozmetiky

Nenadarmo sa hovorí, že oči sú zrkadlom do duše. Podľa psychiatra Dr. Davida Serven-Schreibera, pri pozorovaní smejúcich sa ľudí ľahko zistíme, či nás naozaj radi vidia. Silený úsmev mobilizuje iba svaly okolo úst, odhaľujúc naše zuby. Pri skutočnom úsmeve však používame aj svaly okolo očí. Tento impulz prúdi z tzv. limbického systému v našom mozgu a nedokážeme ho kontrolovať kognitívnou časťou mozgu. Usmievajúce sa oči sú krásne, ale usmievajúce sa pekné oči ešte krajšie. :-) 

Pokožka v okolí očí neprodukuje žiadny olej, preto má tendenciu rýchlo sa vysušovať. Je oveľa jemnešia ako zvyšok našej pleti. Jemné priehlbinky a vrásky sa začínajú zviditeľňovať zhruba okolo veku 35 rokov. Najväčšiu láskavosť (okrem používania očných krémov), ktorú môžeme svojim očiam dopriať sú kvalitné slnečné okuliare, ktoré nám zakryjú celé oči aj ich okolie. Tým nás dostatočne ochránia pred poškodením nielen očí, ale aj okolitej pokožky.

Najčastejším problémom súvisiacim s krásou očí u žien bývajú tmavé kruhy a opuchnuté oči. Kruhy sa často tvoria v dôsledku nedostatku spánku. Okrem toho sú však čoraz viac práve tmavé kruhy spájané s potravinovými alergiami a intoleranciou, či nevhodnou kozmetikou. Preto ak Vám spánok nepomáha, skúste vysadiť z vašej stravy pšeničné výrobky, cestoviny, koláče, keksy a podobne minimálne na jeden týžden. Problémom môže byť aj kravské mlieko. Ak máte podozrenie na alergiu alebo intoleranciu, odporúčame čo najskôr navštíviť odborníka. Luxusný očný krém plný chemikálií je lepšie vymeniť za prípravky na prírodnej báze či produkty z biokozmetiky.

My Vám ponúkame Raw Gaia Revitalizačný očný olej, ktorý je výborný pre vyživovanie citlivej a jemnej pokožky v oblasti očí vďaka vysokému obsahu vitamínov, EFA, karoténov a antioxidantov. Je vhodný najmä na použitie na noc. Stačí aplikovať iba malé množstvo, preto Vám produkt vydrží veľmi dlho.

Môžete tiež použiť Organický olej z hroznových jadierok, ktorý má výborné regeneračné a hydratačné vlastnosti a je špeciálne vhodný na použitie pod oči a na redukciu strií (pomarančovej kože). Je bohatým zdrojom kyseliny linolovej  nevyhnutnej pre kožu a bunkové membrány. Pomáha zachovávať normálnu štruktúru kožného epitela a nervových buniek. Olej má ľahkú konzistenciu s jemne sladkou orechovou arómou. Je vhodný pre všetky typy pleti.

Trevarno Luxusný ručne vyrobený očný krém obsahuje zmes olejov špeciálne navrhnutých na vyživenie jemnej pokožky okolo očí. Obsahuje kvetinovú vodu z ruže zmiešanú s olivovým olejom, očianku rostkovú, pupalkový a mandľový olej, včelí vosk, kakaové maslo, extrakt z grapefruitových jadierok, vitamín E a esenciálne oleje patchouli, neroli a palmarosa. Vhodný je na všetky typy pokožky.

Očné krémy alebo oleje každý večer a ráno jemne vmasírujte do pleti po jej dôkladnom očistení a tonizácii. Masírujte smerom od koreňa nosa von, hore cez viečka sa vráťte ku koreňu nosa – protivráskovým smerom. Nikdy nie naopak!

Medzi domáce recepty s okamžitým účinkom na tmavé kruhy a opuchy patria ľadové kocky prikladané na oči, vychladené harmančekové sáčky od čaju, alebo čerstvo nakrájané kúsky uhorky. Na opuchnuté oči a vačky sú takisto vhodné čerstvo postrúhané surové zemiaky. Najskôr priložte gázu a na ňu naneste surové zemiaky.

A zaujímavosť na záver - v minulosti bolo populárne odfarbovanie mihalníc, ktoré čiastočne nahradila móda umelých rias. Z hľadiska biokozmetiky a zdravia ani jeden spôsob nie je bez následkov. Odfarbovanie mihalníc nesie riziká očnej infekcie alebo vznik alergie. Farby na mihalnice totiž obsahujú podobné ingrediencie ako farby na vlasy. Niektoré dokonca obsahujú uhoľnatý decht. Rizikom umelých mihalníc alebo predlžovania sú chemické látky použité v lepidle, ktoré musí umelé riasy udržať niekoľko týždňov. Môžeme si len predstaviť koľko chemických látok si to vyžaduje. A práve tieto môžu spôsobovať infekcie nielen očí, ale aj pokožky viečok a ich časté vymieňanie môže viesť k tvorbe tmavých fľakov v okolí očí a viečok. V každom prípade odporúčame odfarbovaniu a predlžovaniu mihalníc sa zďaleka vyhýbať.

 

Spracovala: Miriam Grossmanova

Zdroj: Stacey, S. and Fairley, J. (2008) The Green Beauty Bible: The Ultimate Guide to Being Naturally Gorgeous. Publikovane: Kyle Cathie

 

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky