Raw Gaia

Marocký íl 70g
Maroccan Lava Clay

Detoxikačná maska z marockého ílu na mastnú a nečistú pleť.

Organický slnkom sušený marocký íl je bohatý na minerály (má unikátne zloženie oxidu kremičitého, magnézia, draslíka a kalcia) a je pokladaný za prírodný zkrášľovač. Pochádza z pohoria Atlasu v Maroku, kde sa používa už stáročia. Je svetlo hnedej farby a má výborné exfoliačné, čistiace a detoxikačné vlastnosti. Je špeciálne vhodný pre mastnú pokožku, pretože vyťahuje prebytočnú mastnotu a nečistoty z pleti a je skvelým čistiacim prostriedkom, ktorý zanechá pleť hladkú a vyživenú. Marocký íl má protizápalové, antibakteriálne a antiseptické účinky, preto sa môže používať aj denne na umývanie pleti. Pravidelným používaním napomáha zlepšeniu vzhľadu pokožky, ktorá trpí ekzémom, psoriázou, akné, alebo rosaceou. Štúdie potvrdili, že marocký íl zlepšuje štruktúru pleti, redukuje jej suchosť a šupinatosť, zlepšuje elasticitu a pevnosť pokožky a odstraňuje odumreté bunky z pleti, čím ju zanecháva jemnú a vláčnu.

 

Ingrediencie: Iba bio, za slnka sušený, marocký íl.

 

Použitie: Marocký íl má univerzálne použitie (ako pleťová maska, telová maska, mydlo, pleťový kondicionér a šampón). Zmýva sa ako mydlo a na pokožke zanecháva sladkú vôňu.

 

1. Telová / pleťová maska:
Zmiešajte 1 až 2 čajové lyžičky marockého ílu s čistou, alebo kvetinovou vodou tak, aby sa vytvorila krémová konzistencia. Umyte si tvár teplou vodou a aplikujte masku. Nenechajte masku úplne vyschnúť, zvlhčujte ju špongiou, alebo navlhčeným kúskom látky. Nechajte pôsobiť 5 - 10 minút. Ak pokožka po prvej aplikácii očervenie, nemajte obavy, ide o sprievodný znak čistenia a detoxikácie pleti. Masku aplikujte 1 krát týždenne.

 

2. Šampón / kondicionér:
Pre krátke vlasy použite 20 - 50g a cca 50 - 100g pre dlhé vlasy a ako špeciálnu kúru. Na zlepšenie účinku môžete pridať 1 čajovú lyžičku šípkového, alebo olivového oleja. Konzistencia zmesi by mala byť tekutá ako normálny šampón. Upozornenie: marocký íl nevytvára penu. Odporúča sa nemasírovať íl do vlasových folikulov, ale iba natrieť na vlasy a hrebeňom ich prečesať. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom íl poriadne zmyte, až do úplného vymytia. Neodporúča sa používať ako šampón na jemné a citlivé vlasy.

 

3. Pleťové / telové mydlo:
Zmiešajte 1 až 2 čajové lyžičky ílu s vodou tak, aby sa vytvorila konzistencia podobná tekutému mydlu. Aplikujte pripravenú zmes na vlhkú pokožku, masírujte niekoľko minút a následne zmyte vodou.

 

30,30 €
Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky