Revitalizačný pleťový olej. Hydratačný krém z ruže a jojoby. Nočná masť Sunset.

Starostlivosť o suchú pleť

Niekoľko užitočných rád a tipov

Suchá pleť vzniká v dôsledku nedostatočného vylučovania kožného mazu, ktorý je prirodzenou súčasťou pokožky. Jeho funkciou je udržiavať pleť vláčnu a hydratovanú.

Faktory, ktoré spôsobujú nadmerné vysušovanie pleti sú dedičnosť, fajčenie a strava s nedostatkom vitamínov (najmä vitamínov A a B) a Omega mastných kyselín. Takisto sú to vonkajšie faktory, ako napríklad slnko, vietor, zima, ale veľmi často aj používanie bežnej kozmetiky a mydiel, ktoré obsahujú veľké množstvo chemikálií.

Suchá pleť starne omnoho rýchlejšie, rapídne stráca elasticitu a povrchové vrstvy pokožky sa obnovujú oveľa dlhšie než u normálnej pleti. Sú pre ňu typické niektoré z nasledujúcich znakov:

  • drobné vrásky okolo očí, úst a na krku
  • šupinky na povrchovej vrstve kože, alebo viditeľné suché miesta
  • stiahnuté póry
  • nerovnomerná pigmentácia
  • začervenané miesta
  • tendencia k tvorbe rozšírených cievnych kapilár
  • tendencia k zvýšenej citlivosti a prípadnej svrbivosti
  • občasný výskyt drobných bielych krupicových vyrážok, resp. cystičiek nazývaných mílie
  • pleť vyzerá na pohľad veľmi tenká a jemná

Na suchú pokožku sú vo všeobecnosti lepšie pleťové oleje a séra, prípadne krémy na báze olejov, keďže tieto sa vstrebávajú do pokožky hlbšie ako normálne krémy na báze vody. Výborný je Trevarno Revitalizačný pleťový olej, ktorý sa odporúča aplikovať ešte pred nanesením krému. Z hydratačných denných krémov pre suchú pleť je vhodný Trevarno Hydratačný krém z ruže a jojoby alebo Raw Gaia MSM Krém pre krásu. Ak je pleť príliš vysušená, odporúčame na noc aplikovať Trevarno Nočnú masť Sunset. Keď sa stav pleti upraví, stačí na noc použiť Nočný výživný  krém Trevarno, alebo Argánový olej Raw Gaia, ktorý je bohatý na vitamín E a je vhodný pre hĺbkovú revitalizáciu pokožky, nakoľko pomáha obnoviť bunkovú štruktúru pleti.

Na suchú pleť nie je vhodné príliš často používať mydlo, pretože ju môže ešte viac vysušiť. Namiesto čistenia tváre mydlom je vhodnejšie použiť čistiaci olej, napr. Trevarno Čistiaci olej z levandule a geránia, alebo čistý Organický jojobový olej Raw Gaia, ktorý má podobné vlastnosti ako kožné sébum a pomáha vyrovnávať pomer medzi suchými a mastnými miestami pokožky.Olej je potrebné jemnými krúživými pohybmi vmasírovať do pleti, následne opláchnuť vlažnou vodou a zvyšky zotrieť navlhčeným vatovým tampónom.  

Aj suchú pokožku je potrebné exfoliovať (ideálne 1 x týždenne) pomocou prírodnej lufy, alebo špongie na tvár, počas čistenia alebo po čistení. Po exfoliácii pretrite pleť tonerom, alebo pleťovou vodou a aplikujte hydratačný krém. Účinky hydratačného krému posilníte nasprejovaním toneru na tvár po aplikácii krému. Na suchú pleť je najvhodnejšia Raw Gaia Kvetová voda z ruže damašskej alebo Trevarno Pleťový toner z ruže a harmančeka.

Za suchú pleť sa považuje aj dehydrovaná pleť, avšak dehydrovaná pleť nemusí byť suchá trvalo. K dehydratácii dochádza zvyčajne v dôsledku nedostatku tekutín v tele a tým aj v pokožke, prípadne chladného počasia, alebo nadmerného vykurovania v zimnom období. Na obnovenie rovnováhy pokožky je potrebné piť dostatočné množstvo tekutín (najlepšie vody a bylinných čajov).

Podrobnejšie informácie ako sa starať o dehydrovanú pleť, ktorá trpí počasím najmä v zime, sme uverejnili v predchádzajúcom článku: “Ako sa starať o pleť v zime”.

Spracovala: Miriam Grossmanova

Zdroje:

Raw Gaia

Trevarno

 

Všetky práva vyhradené © 2011 OrganiCare
Všeobecné obchodné podmienky